Škola realizuje řadu projektů. Některé jsou podpořené granty z různých zdrojů.

Projekt: Šablony - ZŠ a MŠ Praha 5 - Smíchov, Grafická 13/1060

Naše škola je zapojena do projektu Šablony - ZŠ a MŠ Praha 5 - Smíchov, Grafická 13/1060, který je spolufinancován Evropskou unií
reg. číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_023/0001637

Projekt - Pyžamový den 5.6.2017

Projektový den s tématikou spánku.

Výroba ručního papíru 26. 5. 2017

Projektové dny na téma třídění odpadu, recyklace a výroba ručního papíru čtvrtek 25.5. a pátek 26.5. 2017

Projekt Dža dureder 2016

Projekt Dža dureder 2016 je projektem organizace Slovo 21, se kterou naše škola již několik let spolupracuje.

Škola v přírodě 2016

Ve dnech 1.11. - 11. 11.2016 se uskutečnila škola v přírodě, která byla financována z 90 % z prostředků Státního fondu životního prostředí.

Projekt “ Založka do knihy spaja školy: Čitam, čitaš,čitáme“

Naše škola se zapojila do projektu“ Založka do knihy spaja školy: Čitam, čitaš,čitáme“

Pravidla pro využívání účelových neinvestičních příspěvků na stravování dětí platná od 13. 7. 2016

„Pravidla pro využívání účelových neinvestičních příspěvků na stravování dětí“ v rámci projektu „Obědy do škol“

Projekt “ Záleží na každém dítěti” - 2016

Naše škola je již třetím rokem účastníkem tohoto projektu, který zvyšuje kvalitu a efektivitu vzdělávání žáků.

Projekt Karel IV. - připomenutí 700 let výročí narození Karla IV

V týdnu 23.5. - 27. 5. jsme si s dětmi 3. a 4. třídy připomenuli 700 let výročí narození Karla IV.

Mléko do škol - květen 2016

Naše škola se zapojila do projektu Školní mléko na základě uzavřené smlouvy o spolupráci s firmou Bovys s.r.o. Mléko do základních, mateřských a středních škol dodává firma Bovys s.r.o na základě uzavřené smlouvy o spolupráci.

Na Pražském hradě - květen 2016

Žáci 2. třídy se v rámci projektu o Karlu IV. vydali na vycházku na Pražský hrad a celý výlet si velmi užili

Projekt Karel lV - květen 2016

V pondělí 23.5. 2016 byla jako součást projektu pro prvňáčky připravena vycházka za historickými památkami Prahy z doby vlády Karla lV.

Projektový týden ROSTLINY - leden 2016

Od 18.1. do 22.1. měli žáci 3. třídy projektový týden na téma ROSTLINY.

Projekt "Tvoříme společně" v období září - prosinec 2015

V období září až prosinec 2015 proběhl na naší škole projekt Tvoříme společně, financovaný Městskou částí Praha 5.

Škola v přírodě 2015

3.11. - 13. 11.2015 se uskutečnila škola v přírodě, která byla financována z 90 % z prostředků Státního fondu životního prostředí.

Projektové dny v říjnu 2015 na téma „Čím budu, až budu velká/ý?“

Dne 6.10. proběhnou od 8:00 do 10:00 ve třídě 3. A. projektové dny na téma „Čím budu, až budu velká/ý?“. Jsou součástí projektu Rovnost 2.0, který ve spolupráci se základní školou realizuje nezisková organizace Otevřená společnost o.p.s. Projekt byl podpořen OSF v programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Projekt Bosé nohy ZŠ Grafická

Vzhledem k mnoha studiím zaměřujícím se na zdraví dětských nohou jsme se rozhodli podpořit současný trend chůze na boso a dopřát žákům naší školy svobodné pobíhání po čisté a bezpečné školní zahradě bez bot.

Projekt Finanční gramotnost

Svět financí na vlastní triko ve spolupráci se stavební spořitelnou Wustenrot.

Projekt “ Záleží na každém dítěti”

Pod záštitou britské ambasády se škola zapojila do projektu „Záleží na každém dítěti“

Žáci se podruhé zapojili do projektu 72 hodin 2014

9. 10. 2014 se žáci 3. 4. a 5 .třídy již podruhé zapojili do projektu "72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ."

Projekt 72 hodin 2014

Také letos se naše škola zapojí do projektu 72 hodin a stejně jako minulý rok budou děti pomáhat svou prací.

Spolupráce s Nadačním fondem Harmonie

Na naší škole probíhá výuka houslí, která je součástí pilotního projektu Nadačního fondu Harmonie.

Spolupráce s Eliem, o. s.

Naše škola během letošního školního roku 2014/2015 opět navázala spolupráci s neziskovou organizací Elio, o. s.

Projekt „Řemeslo žije!“

Ve spolupráci se Střední školou technickou Zelený pruh 1294/50 v Praze 4, byl předmět pracovní činnosti v 8. a 9. ročníku soustředěn do čtyřhodinového bloku vyučovanému jedenkrát v měsíci na SŠt Zelený Pruh.

Celé Česko čte dětem

Projekt v rámci zvýšení čtenářské gramotnosti žáků.

Fandíme slušně

V rámci projektu „Fandíme slušně“ spolupracujeme se sportovními kluby.