Ani na naší škole učitelé nezahálí 19.3.2020

Tento týden jsme se vzhledem k zavedeným opatření scházeli ve škole ve velmi omezeném počtu a většina pedagogů pracovala z domova, kde připravovala výukové materiály pro žáky, které jsou a budou zveřejňovány vždy v týdenních cyklech na webu školy.

Ve škole nás čekala především dezinfekce pracovních prostor, komunikace s rodiči a žáky. Osobně při vydávání potvrzení pro OČR, při předávání sad výukových materiálů. Na telefonu při podávání informací o možnostech výuky – kde najít zadání, jak je vypracovat, co dělat, když nemám internet a podobně.
A protože v dnešní době by byla škoda nevyužít sílu sociálních sítí, naši sedmáci si zařídili učení přes Instagram. Ne všichni mají doma počítač, ale chytrý telefon už má dnes skoro každý. Žáci mohou nahrát řešení svých úkolů do třídního chatu a prostřednictvím správce, tedy třídní učitelky, si je nechat zkontrolovat od ostatních vyučujících, případně si jen nechat vysvětlit zadání. Mile nás překvapilo, jak si žáci pomáhají i navzájem.
V dalších týdnech přineseme informace, jak se domácího učení zhostili žáci dalších ročníků.
Na příští týden chystáme, pokud nám to situace dovolí, poslední projektové odpoledne CKP – tentokrát pouze pro naše učitele – chceme se věnovat badatelství při výrobě ochranných masek, desinfekčního gelu a získávání dalších užitečných dovedností a informací v souvislosti s COVID – 19.

Ani na naší škole učitelé nezahálíAni na naší škole učitelé nezahálíAni na naší škole učitelé nezahálí