Bruslení - Kluziště Praha 5 dne 13.3.2019

Ve středu 13. března 2019 využili žáci ze třetí a čtvrté třídy možnost bruslení pod vedením odborných instruktorů z trenérského týmu projektu JSMEINLINE NA LEDĚ na kluzišti MČ Praha 5.

Zájemcům o bruslení, kteří neměli vlastní brusle ani bezpečnostní helmu, byly potřebné velikosti sportovního vybavení předem zajištěny. Dopolední program na ledě pro děti připravili trenéři sportovního oddílu hokeje a krasobruslení. Cílem bylo dodat dětem jistotu při pohybu na ledové ploše a ukázat jim, že jde o skvělý způsob, jak trávit volný čas nejen v zimě.
Na začátku byly děti rozděleny do družstev podle výkonnosti na úplné začátečníky a pokročilé bruslaře. Učily se techniky bruslení, správný postoj, základy jízdy vpřed i vzad, brždění, změny směru jízdy, obraty a také jak bezpečně padat. Děti jízda na bruslích bavila. Řada z nich se zdokonalila, získala větší jistotu na ledě a přejeme jim, aby se na led rády vracely, nebály se a pohyb pro ně byl zábavou.