DEN ZEMĚ na Vyšehradě 23.4.2019

Žáci 4. a 7. třídy se zúčastnili akce EVVO pro děti i dospělé k příležitosti oslavy Dne Země v hlavním městě Praze, na Vyšehradě.

Tématem celé akce bylo předcházení vzniku odpadů, kterému byly uzpůsobeny veškeré aktivity. Vzhledem k místu konání bylo základní téma propojeno motivy z naší národní historie a tradic.
Na Vyšehradě se děti dozvěděly mnoho zajímavého o ochraně přírody, problematice odpadů, třídění a recyklaci či veřejné čistotě.
Zábavnou formou si děti přiblížily důležitá témata ekologie a udržitelného rozvoje. Pro malé i velké návštěvníky byly  připraveny tematické hry a soutěže. Za plnění jednotlivých úkolů děti sbíraly na kartu účastníka soutěží razítka a po dokončení obdržely zasloužené odměny. Návštěvníky potěšil svým vystoupením bublinář, koncertem skupina The Tap Tap, ale i tematické workshopy a další bohatý doprovodný program.

DEN  ZEMĚ na  Vyšehradě  23.4.2019DEN  ZEMĚ na  Vyšehradě  23.4.2019DEN  ZEMĚ na  Vyšehradě  23.4.2019DEN  ZEMĚ na  Vyšehradě  23.4.2019

Autor článku: