Dny Prahy ve dnech 15. – 25. května 2019

Výlet žáků 1. stupně ZŠ parním vlakem 16.5.2019 z Prahy do Řeporyj

V rámci Dnů Prahy 5 se žáci 1.stupně naší školy zúčastnili zážitkové jízdy parními a historickými motorovými vlaky.
Výletu parním vlakem, vypraveného z nádraží Praha - Smíchov do Řeporyj, se zúčastnili žáci 0., 1., 2., 3. a 4. ročníku. Mnozí žáci jeli vlakem poprvé v životě a tak si jízdu s historickou parní lokomotivou opravdu užili. Nejmenší děti cestovaly v otevřeném i uzavřeném kupé, starší žáci ze 4.třídy navštívili restaurační vůz s barem. Během jízdy vláčku se děti bez problému nasvačily. V zastávce nádraží Řeporyje mohly děti z vlaku na 20 minut vystoupit, protáhnout se a historický vlak s parní lokomotivou pečlivě prohlédnout také zvenku.
Program i počasí se nám vydařilo a již plánujeme další výlet pro děti, tentokrát plavbu parníkem po Vltavě.
Dny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. květnaDny Prahy ve dnech 15. – 25. května