Informace pro rodiče žáků 1. třídy - 2018

Organizace prvního dne školního roku 2018/2019

Budoucí prvňáčci se společně se svými rodiči sejdou v pondělí 3. září v 8:15 ve vestibulu školy, kde si je vyzvedne jejich paní učitelka, která je slavnostně uvede do jejich budoucí třídy, kde proběhne také přivítání paní ředitelkou.
Ve třídě mohou být přítomni také rodiče.
Po skončení slavnostního uvítání bude následovat třídní schůzka, kde se rodiče prvňáčků dozví vše potřebné ohledně prvních dnů dětí ve škole. Během této doby bude možné ponechat děti ve školní družině. Vše skončí nejpozději v 10:00.

Předběžná organizace prvního školního týdne:

• Úterý 4. 9. – vyučování v době 8:00 – 9:40 (následuje družina)
  • Středa 5. 9 – vyučování v době 8:00 – 10:45 (následuje družina)
  • Čtvrtek 6. 9. – vyučování v době 8:00 – 10:45 (následuje družina)
  • Pátek 7. 9. – vyučování v době 8:00 – 11:40 (následuje družina)

Další informace:
V tento den budete mít možnost zapsat Vaše děti

• do školní družiny
  • k odběru obědů ve školní jídelně
  • k vytvoření ISIC karty

Do třídního fondu budeme na začátku školního roku vybírat 800 Kč. Z těchto peněz uhradíme výdaje týkající se pouze první třídy – odměny, pomůcky, vstupné do divadla či na jiné kulturní akce, první knihu.
Zastřešujícím tématem budou pro prvňáčky „DETEKTIVOVÉ“. Toto téma se bude prolínat většinou činností, které budeme s dětmi dělat, neboť 1. třída je o přicházení na kloub záhadám.

Těší se na Vás
Martina Zajíčková