Interaktivní program pro děti na zámku Ploskovice 1.10.2019

V úterý 1.10. 2019 se žáci 1.stupně vydali autobusem na výlet do Země snů na zámek Ploskovice. Za úkol měli vysvobodit princeznu Sněženku ze zakletí Čaroděje z temného lesa.

Děti se proměnily ve skřítky a vyrazily do boje se zlým Čarodějem. Cestou v zámeckém parku musely plnit obtížné úkoly. Malým skřítkům ale přispěchaly na pomoc pohádkové postavy: Vypravěč, víla Světluška, strom Zelenáč, Čmoudík a Loužička.
Zlého čaroděje se nakonec podařilo porazit pomocí zaklínadla a princeznu Sněženku tak skřítkové zachránili živou vodou. Princezna všem svým zachráncům poděkovala v zámeckém přijímacím sálu a každého skřítka odměnila kouzelným drahokamem. Těžký boj děti vyčerpal, a proto si většina při cestě zpět v autobuse zdřímla.

Naše zaklínadlo, které se děti naučily:

Čaroději, my se Tě nebojíme,
princeznu si ubráníme.
Překonáme Tvoji zlost,
je nás na to dost!

Pomozte, kdo můžete,
čaroděje vyhnat z jeho doupěte,
vodu dáme princezně,
zas smát se bude líbezně.

Všechna zlá kouzla pominou,
jak dým se rozplynou.
Čaroději, konec je tvých dnů
zachráníme Zemi Snů.