Základní a mateřská škola Grafická
Základní a mateřská škola Grafická na Facebooku

Interaktivní program pro děti na zámku Ploskovice 1.10.2019

V úterý 1.10. 2019 se žáci 1.stupně vydali autobusem na výlet do Země snů na zámek Ploskovice. Za úkol měli vysvobodit princeznu Sněženku ze zakletí Čaroděje z temného lesa.

Děti se proměnily ve skřítky a vyrazily do boje se zlým Čarodějem. Cestou v zámeckém parku musely plnit obtížné úkoly. Malým skřítkům ale přispěchaly na pomoc pohádkové postavy: Vypravěč, víla Světluška, strom Zelenáč, Čmoudík a Loužička.
Zlého čaroděje se nakonec podařilo porazit pomocí zaklínadla a princeznu Sněženku tak skřítkové zachránili živou vodou. Princezna všem svým zachráncům poděkovala v zámeckém přijímacím sálu a každého skřítka odměnila kouzelným drahokamem. Těžký boj děti vyčerpal, a proto si většina při cestě zpět v autobuse zdřímla.

Naše zaklínadlo, které se děti naučily:

Čaroději, my se Tě nebojíme,
princeznu si ubráníme.
Překonáme Tvoji zlost,
je nás na to dost!

Pomozte, kdo můžete,
čaroděje vyhnat z jeho doupěte,
vodu dáme princezně,
zas smát se bude líbezně.

Všechna zlá kouzla pominou,
jak dým se rozplynou.
Čaroději, konec je tvých dnů
zachráníme Zemi Snů.

Interaktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku PloskoviceInteraktivní program pro děti na zámku Ploskovice

Autor článku: Mgr. Radmila Jedličková
Autor fotografií: Mgr. Radmila Jedličková

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace