Matematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních škole 11.2.2019

Tento týden si naši čtvrťáci v hodinách matematiky vyzkoušeli matematiku trochu jinak.

Projekt Hry na obchod - prodávání, nakupování, různé početní operace, manipulace s penězi, vlastní rozpočet financí a další činnosti, to vše děti velice bavilo. Samy spolupracovaly na přípravě projektu, z domova si přinesly do našeho třídního obchodu obaly od zboží v různých cenových hodnotách, od korunových položek až po drahé elektronické zboží. Pro naše třídní vlastnoručně vyrobené papírové mince i bankovky si děti zvolily název Marcenty, který vyhrál v soutěži mezi dalšími návrhy. Praktickými aktivitami, příklady a modelovými situacemi na téma nakupování, placení, rozpočet, hospodaření domácnosti i bankovnictví si děti procvičovaly situace v běžném životě. S využitím grafů, tabulek a aktivit se děti seznámily se základy finanční gramotnosti.
Formou simulačních her a řešením slovních úloh se dvěma a třemi početními výkony v oboru čísel do milionu si zároveň užili i mnoho zábavy.