Základní a mateřská škola Grafická
Základní a mateřská škola Grafická na Facebooku

Matematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních škole 11.2.2019

Tento týden si naši čtvrťáci v hodinách matematiky vyzkoušeli matematiku trochu jinak.

Projekt Hry na obchod - prodávání, nakupování, různé početní operace, manipulace s penězi, vlastní rozpočet financí a další činnosti, to vše děti velice bavilo. Samy spolupracovaly na přípravě projektu, z domova si přinesly do našeho třídního obchodu obaly od zboží v různých cenových hodnotách, od korunových položek až po drahé elektronické zboží. Pro naše třídní vlastnoručně vyrobené papírové mince i bankovky si děti zvolily název Marcenty, který vyhrál v soutěži mezi dalšími návrhy. Praktickými aktivitami, příklady a modelovými situacemi na téma nakupování, placení, rozpočet, hospodaření domácnosti i bankovnictví si děti procvičovaly situace v běžném životě. S využitím grafů, tabulek a aktivit se děti seznámily se základy finanční gramotnosti.
Formou simulačních her a řešením slovních úloh se dvěma a třemi početními výkony v oboru čísel do milionu si zároveň užili i mnoho zábavy.

Matematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních školeMatematika nás baví aneb finanční gramotnost na základních škole

Autor článku: Mgr. Radmila Jedličková
Autor fotografií: Mgr. Radmila Jedličková

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace