Musíme se přezouvat

Na organizační poradě k začátku školního roku jsme se domluvili, že v letošním roce budeme více dbát na dodržování školního řádu, zvláště pak přezouvání.

Důvody máme dva. Kromě toho, že chceme žákům poskytnout co nejkomfortnější prostředí, což zahrnuje také čistou školu, je přezouvání důležité pro zdraví dětí. Vhodná obuv by měla být nejen pohodlná, ale také prodyšná.
Z hygienického hlediska chceme zachovat čisté prostředí, ve kterém se žáci cítí dobře. Bohužel ulice, kde se naše škola nachází, nepatří k těm nejčistším a je často plna psích exkrementů aj. Buďte prosím ohleduplní nejen ke svým nohám, ale i ke svým spolužákům a to především těm nejmladším, kteří si leckdy ještě sedají  na zem při oblékání či čekání na rodiče. V případě, že žák nebude přezutý, bude kontaktován ranní službou zákonný zástupce. Záměrné záměny obuvi  budou posuzovány stejně jako jakékoli jiné podvodné chování a budou z něho plynout příslušná výchovná opatření.