Nová kniha: Gerda - Příběh velryby

Nová kniha pro děti

Nová kniha: Gerda - Příběh velrybyNová kniha: Gerda - Příběh velrybyNová kniha: Gerda - Příběh velryby

Zdravím všechny prázdninové děti! Budete-li se chtít schovat před sluníčkem a třeba taky trochu zchladit, zvu vás pod mořskou hladinu. Pojďme se vydat na cestu severním oceánem společně s malou velrybou Gerdou. Znáte ji? Je to velrybí holčička. Má mámu, tátu a velrybího brášku Larse. Dovádí jako každý z vás a pro pohlazení si jde domů. Jednou se však stane něco nečekaného a Gerda zůstane sama. Proto se musí vydat na dlouhou cestu, při které pozná život v oceánu a najde nové přátele - kosatky, tučňáky, racky nebo třeba chobotnice. Na konci její cesty však na ni čeká ….. Ale to už vám přece nemůžu prozradit. Chcete-li ještě stihnout přečíst nějakou hezkou knížku, tuto vám doporučuju! A přizvěte ke čtení i mámu, tátu nebo babičku! Gerda se stane kamarádkou vás všech. Nebo co kdybyste se dokonce ve čtení střídali?

Ať se ti v životě stane cokoli, řiď se svým srdcem a najdeš, co hledáš.

Uviděla tři malé dovádějící tučňáky – nejdřív hupsli do vody, ale za chvilku se už škrábali zpátky na ledovou kru.
Gerdu to zaujalo a zvědavě se vynořila za nimi.
„Ty jsi ale véliká!“ překvapeně zhodnotil prostřední tučňák
„Jo, jo, megaobří,“ dodal ten vlevo.
„Chichichii,“ smál se třetí.
„Ty jsi tak obrovská, že si s námi ani nemůžeš hrát,“ houkli všichni sborově a za zvuků hlasitého šplouchání naskákali zpět do vody.