Základní a mateřská škola Grafická
Základní a mateřská škola Grafická na Facebooku

Pozvánka na adventní setkání 11.12.2019

Pozvánka na adventní setkání a co advent vlastně znamená

Slovo advent pochází z latinského slova adventus, což znamená příchod. Pro křesťany je advent začátkem liturgického či církevního roku a vyznačuje se dvojím očekáváním – slavnosti narození Ježíše Krista (24. prosince) a jeho zmrtvýchvstání ( Velikonoce).
Výrazným symbolem adventu je adventní věnec. Používá se ke zdobení dveří a nebo se svíčkami jako ozdoba na stůl. Ten se svíčkami slouží k symbolickému odpočítávání čtyř adventních týdnů. Věnec představuje symboliku Kristova kříže nebo také Boží vděčnost a jednotu, a ačkoli se dnes setkáváme s mnoha variantami adventních věnců, ten původní měl jasná pravidla.
Větývky jehličnanů či cesmíny představovaly život a barvou adventu je fialová, která vyjadřuje důstojnost a pokání. Svíčky a stuha by měly být fialové s výjimkou té třetí v pořadí – ta je totiž zasvěcená radosti, a je růžová.
Je tradicí, že na adventním věnci svíčky jsou vždy zapalovány proti směru hodinových ručiček. Postupné zapálení většího množství svíček je výrazem rostoucího toužebného očekávání narození Ježíše Krista, který je v křesťanské víře Spasitelem, Vyvoleným.

Pozvánka na adventní setkáníPozvánka na adventní setkání

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace