Pražský hrad byl dobyt! 17.6.2019

Prvňáčci tentokrát vyrazili se svými staršími spolužáky z 5. třídy

Vydali jsme se chronologicky po proudu času. Od románské baziliky sv. Jiří Vratislava I. přes gotickou Katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha Karla IV. až po renesanční Zlatou uličkou Rudolfa II. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Víte, například, jak se jmenují dvě bílé věže tyčící se na Bazilikou sv. Jiří? Znáte příběh sv. Jiří? A co legenda o jazyku Jana Nepomuckého? V Praze si můžeme na historii doslova “sáhnout”, tak proč toho nevyužít? :-)

Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!Pražský hrad byl dobyt!