Základní a mateřská škola Grafická
Základní a mateřská škola Grafická na Facebooku
Logo Základní a mateřská škola GRAFICKÁ

Projekt Karel lV - květen 2016

V pondělí 23.5. 2016 byla jako součást projektu pro prvňáčky připravena vycházka za historickými památkami Prahy z doby vlády Karla lV.

Děti naplánovanou cestu pěšky ze školy přes zahradu Kinských, Újezd a Kampu až na Karlův most zvládly bez problému.
Během procházky v parku svačily, proběhly se a také si ukazovaly druhy stromů a keřů, které znají z učiva prvouky.
U Sovových mlýnů a u Čertovky děti zaujala expozice dobových obrazů. Na Kampě si prohlédly výstavu o životě Karla lV., kde se dozvěděly různé zajímavosti o tomto panovníkovi. Nejvíce se dětem líbila procházka po Karlově mostě s prohlídkou soch a věží - Mostecké i Karlovy. Ukázali jsme si řeku Vltavu a další starobylé stavby jako Pražský hrad s chrámem svatého Víta a další paláce.
Na závěr jsme si prohlédli chrám svatého Mikuláše a z Malostranského náměstí pokračovali do školy tramvají. Projekt k 700. výročí od narození Karla lV. děti baví, ve výtvarné výchově, pracovních činnostech a ostatních předmětech plní různé úkoly a vytváří si obrázkovou knížku.

Projekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lVProjekt Karel lV

webdesign: Spinao s.r.o.

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace