Škola v časech karantény – slovo ředitelky, aktualizováno 1.4.2020

Vážení rodiče, milí žáci a příznivci školy, celý svět právě podstupuje těžkou zkoušku: všichni se snažíme vyrovnat se s novou skutečností, s tím, že nám zmizely některé jistoty a objevily se nové výzvy. Všechno se mění a změna se stává trvalým stavem.

V těchto chvílích je důležité se všem těmto změnám otevřít, učit se v nich dobře orientovat i s nimi žít. Naše škola není výjimkou. Naši učitelé si obratem začali hledat cesty, jak by mohli se svými žáky dále komunikovat. Jako nejvyužívanější a pro rodiče a žáky nejpřístupnější se ukázaly nejen běžné telefonáty a maily, ale také aplikace WhatsApp a sociální sítě Facebook a Instagram.
Úkoly zadáváme v pravidelných týdenních cyklech v případě předmětů český jazyk, matematika, anglický jazyk a francouzský jazyk a v cyklech čtrnáctidenních v případě ostatních předmětů. Úkoly najdete každé pondělí v sekci Aktuality zde na našich webových stránkách. Naším největším a nejupřímnějším zájmem je zadáními úkolů reagovat na současnou situaci, vidět výhody v domácím prostředí a také jejich prostřednictvím rodičům nabídnout možnost, čím by mohli s dětmi trávit čas. Plně rozumíme tomu, že není v silách a možnostech všech zákonných zástupců splnit všechny úkoly – ať už kvůli chybějící technice (v takovém případě jsme připraveni všem jít naproti tiskem, dovysvětlením, zajištěním materiálů) nebo kvůli jiným těžkostem. I z toho důvodu úkoly hodnotíme pouze pozitivně a motivačně. Je nám jasné, že až se opět shledáme – a já doufám, že to bude brzy – budeme ještě dlouze zjišťovat, jak se komu dařilo a jaký postup bude nejlepší zvolit pro další vzdělávání.
O způsobech a možnostech, které teď škola má, jsem 30. března hovořila přímo s paní starostkou. Rozhovor můžete najít na našem FB.
Milí žáci, rodiče a přátelé, spolu to zvládneme. „Jen“ si musíme pomáhat. – Já i celý pedagogický tým jsme Vám kdykoli k dispozici.
S pozdravem a přáním pevného zdraví
Mgr. Radmila Jedličková - ředitelka školy