Studijní materiály a zadání úkolů 20.4. - 24.4.2020

1. stupeň

DEN ZEMĚ
Milé žákyně, milí žáci,
každý rok si 22. dubna připomínáme Den Země! V tento den oslavujeme planetu Zemi. Při těchto oslavách bychom si měli připomenout to, jak je pro nás důležitá a co pro nás znamená. Bez ní bychom neměli kde žít. Je to náš společný domov a také náš společný nejlepší kamarád. Zároveň bychom si ale měli uvědomit, že je potřeba se o naši Zemi zajímat, starat se o životní prostředí. Úkoly, které Vám budeme v následující dvě pondělí zadávat, se budou týkat právě planety Země. Kolik toho o ní víme? Můžeme i my sami něco pro lepší životní prostředí? A vůbec… jak se vlastně naše Země má? Jak se jí daří? A mohla by se mít i lépe? My jsme teď doma a ven příliš nechodíme. Co bychom viděli, kdybychom se šli projít do města? Asi bychom nenašli tolik poházených odpadků jako obvykle a zřejmě by kolem nás neprojíždělo tolik aut, které vyfukují škodlivé plyny do ovzduší. Z televize zase víme, že v této době nelétá tolik letadel, které spotřebovávají obrovské množství nafty. Některé továrny, které teď musely zastavit svoji výrobu, nevypouštějí do vzduchu tolik chemikálií jako předtím. Možná že ta naše Země teď trošičku odpočívá. Tento týden dostáváte 1. díl úkolů. Snažte se je vypracovat pečlivě a přemýšlejte nad tím, co můžete udělat Vy sami pro to, aby se naší Zemi vedlo dobře. Držíme Vám palce a těšíme se na Vaše výsledky!

2. stupeň