Vánoční přání - PF 2021

Vážení rodiče a přátelé školy, milí žáci, ráda bych Vám popřála za všechny pedagogy a zaměstnance školy klidné a radostné svátky.

Možná si někteří z Vás myslí, že tyto svátky jim radost přinést nemohou. Někteří čelí existenčním problémům, jiní zdravotním. Je obtížné nemoci se vidět se svou rodinou nebo kamarády.
Že by takhle vánoční přání začínat nemělo? Že snad není na těchto Vánocích nic dobrého? Ale kdeže!
Tyto svátky Vám dávají šanci využít čas jinak, než jste byli zvyklí. Zkuste poznávat svůj vnitřní svět – přemýšlet o tom, co Vás dělá šťastnými, a pokud to je zrovna něco, co teď není možné, zkuste vymyslet něco jiného. Co Vás těšívalo? Přemýšlejte o tom, co Vás ještě může bavit, co chcete zkusit, jaké máte plány a sny. Využijte čas, kdy jste doma se svou rodinou, povídejte si o tom, jaké to bylo dříve a co všechno zvládli a dokázali Vaši rodiče a prarodiče. Jaké jsou Vaše plány? Myslíte, že byste udělali něco jinak než oni?
Žijeme v době mnoha možností: máme výbornou lékařskou péči a zdravotnictví pro všechny na vyspělé úrovni. Tak toho využívejme, podpořme své zdraví pohybem a pobytem na čerstvém vzduchu, smíchem při společném hraní her či čtení knih nebo sledování hezkých filmů. Ať je rok 2021 pro Vás rokem nových poznání, zúročením Vaší dosavadní práce, rokem rodiny a vzájemných vztahů, ale také – nebo možná hlavně? – vztahu k sobě samým!
Buďte zdrávi,
Za tým pracovníků ZŠ a MŠ